Nem mindig könnyű észrevenni azt, hogy valaki alkoholista.
Szponzorált tartalom
Nemrég találkoztam egy volt osztálytársammal. Sajnos nagyon szomorú dolgot osztott meg velem: az öccséről kiderült, hogy alkoholista. Az ismerősöm azt mesélte, hozzátartozóként is nagyon nehéz ilyesmit megélni. Főleg azért, mert egészen sokáig úgy tűnt: minden teljesen rendben van. Az öccse ugyanis az ún. szinten tartó alkoholisták közé tartozott, akiken szinte alig lehet észrevenni a problémát, mert soha nem részegednek le a klasszikus értelemben.
A beszélgetésünk nyomán rájöttem, hogy elég hiányos a tudásom arról, hogy pontosan mit is jelent az alkoholizmus, hogyan lehet felismerni és milyen fokozatai vannak. Ezért úgy döntöttem, utána járok a dolognak. Ezt az interneten kezdtem el, ahol némi keresgélés után erre az oldalra jutottam: https://felepulok.hu/blog/13-az-alkoholizmus-fokozatai-hol-kezdodik-valojaban-az-alkoholbetegseg. Az itt olvasható cikk nagyon sok dolgot helyretett bennem.
Ki alkoholista és ki nem az?
A https://felepulok.hu/blog/13-az-alkoholizmus-fokozatai-hol-kezdodik-valojaban-az-alkoholbetegseg oldalon olvasható cikk alapvető kérdéseket válaszol meg az alkoholizmussal kapcsolatban. Ezzel pedig sokat segít abban, hogy pontosan átláthatóvá váljon, ki nevezhető alkoholistának.
A cikkbő megismerkedhetünk olyan fontos fogalmakkal, mint a toleranciaszint és a szociális ivás. Továbbá találunk egy listát arról is, hogy milyen megnyilvánulásai lehetnek annak, ha valaki alkoholista. Az írás nagyon sokat segít abban is, hogy leszámoljunk azzal a klasszikus tévhittel, hogy alkoholistának csak az nevezhető, aki az árokparton fetreng és mindenét elveszíti az ital miatt.
Az alkoholizmus 3 típusa
A https://felepulok.hu/blog/13-az-alkoholizmus-fokozatai-hol-kezdodik-valojaban-az-alkoholbetegseg oldal írása azt is összefoglalja, hogy milyen típusai lehetnek az alkoholtól való függésnek.
Az első típus az ún. szinten tartó alkoholbetegség. A cikk információi szerint ez a legveszélyesebb típus, mégpedig azért, mert külső szemlélőként ezt a legnehezebb felismerni, hiszen a függő személy sosem mutatja az alkoholizmus sztereotipikus tüneteit. A betegség így sokszor csak akkor derül ki, amikor a függőség már számos egyéb problémát okozott a szervezetben.
A második típus az ún. kontrollvesztő alkoholista. Az ilyen személy az írás alapján nem igényli folyton az alkoholt, de a ritka alkalmakkor, amikor iszik, nem képes mértéket tartani.
A harmadik típus pedig az ún. átalános alkoholista, aki a két előző típus keveréke.
A cikk szerint mindhárom típusban az a közös, hogy a betegség az idő előrehaladtával, kezelés nélkül csak súlyosbodik, és komoly problémákat okozhat más egészségi szempontból is.
Baj van? Kérd a Felépülők segítségét!
A cikk egyébként a felepulok.hu weboldalon található. A Felépülők munkatársai és az általuk működtetett Családi Felépülési Központ alkoholprobléma esetén segítő kezet tud nyújtani mind a függőknek, mind pedig a hozzátartozóknak. A központ munkatársai maguk is gyógyult alkoholisták, emellett pedig képzett addiktológiai szakemberek is. Így a megfelelő szakmai tudás mellett saját tapasztalataikon keresztül is képesek segíteni a bajba jutottaknak. Módszereikkel, pontos programjukkal a felepulok.hu weboldalon alaposan is megismerkedhetünk.
Ha úgy érzed, ilyen jellegű segítségre van szükséged, akkor bátran keresd őket az oldalon található telefonszámok vagy e-mail-cím bármelyikén! Náluk csak szeretetet, derűt és megértést fogsz találni!